Kâinat Kitabından


Bir varmış, bir yokmuş …

Bir zamanlar Dünya, su ve topraktan ibaretmiş, canlı diye bir şey yokmuş. (Bu masalda su ve toprağın nasıl var olduğuna dair bilgi yok)

Derken nasıl olmuşsa suyun topraktan kopardığı bir takım parçacıklar suda eriyerek, şekil ve özellik değiştirerek kısacası bir takım EVRİMLER geçirerek KENDİLİKLERİNDEN, yeni bir takım atomlar ve moleküllere DÖNÜŞMEYE başlamış.

Derken bu yeni atom ve moleküller de TESADÜFEN ve KENDİLİKLERİNDEN şekil ve özellikler GELİŞTİREREK EVRİMLEŞMİŞ ve canlı organizmaların protein gibi, aminoasit gibi temel maddelerine DÖNÜŞMÜŞLER. Derken bu temel maddeler de KENDİLİKLERİNDEN ve TESADÜFEN belli dizilişlerle birleşerek canlı hücrelere DÖNÜŞMÜŞ ve böylece ilk tek hücreli varlıklar OLUŞMUŞ.

Derken bunlar da gene KENDİLİKLERİNDEN ve TESADÜFEN belli dizilişlerle birleşerek çok hücreli üst canlı modellerine dönüşmüş. Derken suda yaşıyan bu canlıların bir kısmı aralarında örgütlenerek toplanıp karaya çıkmaya karar vermişler ve EVRİMLEŞEREK karada yaşıyan canlılara DÖNÜŞMÜŞLER. Bunların da bir kısmı yürümenin sürünmekten daha iyi olduğunu düşünerek KENDİLİĞİNDEN ayaklanmış, bunların da bir kısmı da uçmanın yürümekten daha iyi olduğunu düşünerek KENDİLİĞİNDEN kanatlanmış.

Bu masalları gerçek sanan tanıdıklarınız varsa, takvim yaşlarına göre erişkin olsalar bile onlara bunların masal olduğunu anlatmakta ısrarcı olmayın; sonra kaçıp giderler.

Daha da kötüsü, onları seven tanıdıklarınız, sevdikleriniz de olabilir ve onları kaçırdığınız için size kırılıp gücenebilirler.

En Güzel Renkler

Kelebekler

Kelebekler-2

About esgici

D.P. Worker
Bu yazı Kâinat Kitabından içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Kâinat Kitabından

  1. Geri bildirim: Sunular |

  2. Geri bildirim: 2010 in review |

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s